• VAKARINĖ ŽVAIGŽDĖ
Grįžti

VESPERVAKARINĖ ŽVAIGŽDĖ

RūšisVaidybinis
Trukmė115'
Metai2022
Gamybos šalysLietuva / Prancūzija / Belgija // Lithuania / France / Belgium
Režisierius (-iai)Kristina Buožytė, Bruno Samper
AktoriaiRaffiella Chapman, Eddie Marsan, Rosy Mcewen, Richard Brake
FormataiDCP /
ScenarijusKristina Buožytė, Bruno Samper, Brian Clark
Operatorius (-ė)Feliksas Abrukauskas (L.A.C)
Dailininkai (-ės)Ramūnas Rastaukas, Raimondas Dičius
Kompozitorius (-ė)Dan Levy
Prodiuseriai (-ės)Asta Liukaityte, Daiva Varnaitė-Jovaišienė, Alexis Perrin, Kristina Buožytė, Benoit Roland
Gamintojas (-ai)NATRIX NATRIX, RUMBLE FISH, 10.80 FILMS

Filmo Aprašymas

“Vakarinė žvaigždė” – tai mokslinės fantastikos drama, kurios istorija vystosi skurdžiose kaimo apylinkėse žlugusios ekosistemos pažeistame ateities pasaulyje. Ateityje žmonija bandė sustabdyti ekologinę krizę, pasitelkiant genų inžineriją ir bio-technologijas. Tačiau tai dar labiau pablogino situaciją ir suardė gamtos balansą. Didelė dalis žmonijos, gyvūnų ir augalų buvo sunaikinta, o daugelyje vietų susikūrė naujos, toksiškos ekosistemos. Turtingieji gyvena saugiai pasislėpę už neįžengiamų miestų sienų, vadinamų Arkomis. Jie klesti ir toliau sėkmingai vysto bio-technologijas. Nenorėdami įsileisti naujų gyventojų, kaip darbo jėgą jie naudoja JUG‘us (genetiškai sukurtas būtybes), kurios atrodo, kaip žmonės, tačiau jų mąstymo pajėgumai leidžia atlikti tik paprastas fizines užduotis. Už Arkos sienų, periferijose virusų baimės slegiami žmonės gyvena mažose, uždarose grupelėse, iš paskutiniųjų kovodami su skurdu, nusikaltimais ir epidemijomis. Vienintelis patikimas maisto šaltinis yra genetiškai sukurtos Arkos sėklos. Už jas jie turi atsilyginti savo vaikų krauju. Tačiau sėklos yra nevaisingos ir užkoduotos suteikti tik vienmetį derlių. 

Naujieji Tamsos Amžiai. Atšiauraus pasaulio užribyje, kur nebegalioja moralės normos ir išlieka stipriausi bei godžiausi, ką tik į paauglystę įžengusi VAKARĖ (13) ir jos vienintelis kompanionas - kalbantis, emociškai nestabilus DRONAS, kovoja su kasdieniais iššūkiais. Pasirodo, kad skraidantis Dronas yra valdomas paralyžiuoto Vakarės tėčio, DARIAUS (40). Vakarė viena rūpinasi jų išgyvenimu, kartais godaus kaimyno, JONO (40) fermoje iškeisdama savo kraują į mažas paslaugas. Vakarės didžiausia aistra yra genų inžinerija. Ji svajoja palikti periferijos skurdą ir tikisi, kad savamokslės genų inžinerijos žinios atvers duris į Arką. Darius siekia, kad Vakarė nustotų bergždžiai svajoti ir susitaikytų su savo likimu, gyventi atšiauriame periferijos pasaulyje.

Vieną dieną Vakarė randa sužeistą jauną moterį, KAMĖJĄ (20). Jos dronas sudužo, kai ji skrido iš Arkos. Kamėjai reikia Vakarės pagalbos, kad ši surastų jos tėvą, ELIOTĄ (70) ir įspėtų Arką apie avariją. Merginos susitaria – Vakarė padės Kamėjai, jei ši įsiveš ją ir Darių į Arką. Tačiau labai greitai paaiškėja, kad Jonas yra atsakingas už drono avariją. Jis nužudo Eliotą, kad paslėptų visus įkalčius. Vakarė neišdrįsta atskleisti šios informacijos Kamėjai. Ji bijo, kad tai sužlugdys jų susitarimą. Be to, ji nuoširdžiai žavisi šia elegantiška, grakščia, kultūringa moterimi, kuri įneša pusiausvyrą ir šilumą į jų gyvenimą.

Bet paaiškėja, kad Kamėja taip pat turi paslapčių: ji yra JUG‘AS (GENETIŠKAI SUKURTA BŪTYBĖ). Ji melavo apie savo galias, įsivežti Vakarę ir Darių į Arką. Be to, savo DNR Kamėja nešiojasi neįkainojamą informaciją – atšiaurioms aplinkos sąlygoms atsparių Arkos sėklų genomus ir žinias, kaip jas atrakinti. Su šiais genomais Vakarė galėtų atrakinti visas Arkos parduodamas sėklas ir padaryti jas daugiametėmis, arba išmainyti šias žinias į Arkos gyventojos statusą. 

Tačiau prieš trijulei imantis bet kokių planų, Jonas sužino, apie Kamėją ir už atlygį atskleidžia jos buvimo vietą. Lieka tik laukti, kada pasirodys Arkos siųsta kariuomenė. Neturėdama, kur pasislėpti, trijulė nusprendžia pasipriešinti. Prasideda išlikimo kova. Vakarė išgyvena, tačiau Darius ir Kamėja paaukoja savo gyvybes. Likusi viena, Vakarė išsaugoja atrakintas sėklas. Ji nusprendžia paskleisti viltį periferijoje gyvenantiems atstumtiesiems ir išplatinti daugiametes sėklas bevaisėje žemėje.

Kontaktai

Asta Liukaitytė
AdresasLatvių 53A-33, Vilnius
Tel. numeris+370 647 22250
El. paštasasta@neverever.lt